Okruhy

Po hanáckéch lukách

Zážitkový okruh o délce cca 6 km.

Všechna místa jsou zajímavá nejen samotným umístěním v CHKO Litovelské Pomoraví, ale máte možnost se seznámit s "fortifikací Olomouce". Fort Křelov XVII nabízí nejn krásné výhledy na Olomouc, ale i výborné jídlo a občerstvení a krásnou expozici muzea v interiéru opravené fortové pevnosti s číslem XVII.

Sluňákov je zastávkou zcela jiného zaměření. Originální pasivní stavba je nejen informačním centrem, ale zároveň je školícím centrem zaměřeným na enviromentální osvětu, výuku a ochranu přírody. Součástí areálu je seoustava architektonických saletů, které si máte možnost prohlédnout sami, tak i s výkladem.

Lovecká chata je startem i konečným místem okruhu. Středisko je významným místem pro cyklisty navštěvující CHKO Litovelské Pomoraví, vodáky i nadšence do jízdy na koních. Vyhlášená pečená žebra, topinky s tvarůžkovou směsí i zvěřinové speciality, to vše nabízí Lovecká chata s úsměvem a pohodou svých zaměstnanců.

Řeka a jezero

Zážitkový okruh o délce 7 km.

Lovecká chata je tradičním místem startu našich výletů a zážitkovýh okruhů. Zájemci si zde mohu zaparkovat auto, občerstvit se, nebo dokonce uložit své děti do rukou instruktorů. Děti jsou jako v bavlnce, hrají si, dovádí, jezdí na konících a třeba i poznávají kouzlo pobytu v přírodě.

Sluňákov je prvním zastavením po cestě, kde Vám ukážeme jak vlastně to je s tou řekou Moravou. Netradiční stavba "domu v zemi" i Galerie v přírodě, to jsou jen malé ukázky toho, proč je dobré se zde zastavit.

Jezero Poděbrady je bývalou pískovnou, která se stala místem odpočinku a rekreace pro řadu obyvatel z Olomuce a okolí. Voda jezer je i za parných letních dnů výtečná a vždy s přehledem vahrává nad mnohými přírodními areály. Ale není vody bez zmrzliny, kávičky na terase.

A až už budete vykoupaní, vyřádění, čeká nás cesta zpět. Náš vůz Vám neujede, to se nebojte!

 

Od hospody k hospodě

Lovecká chata opět jako místo startu. Ovšem nyní je cesta významně jiná. Poznáte kouzlo lesních cest v areálu CHKO Litovelské Pomoraví. Umělé rameno řeky zásobující elektrárnu v Horce nad Moravou i staré koryto meandrující řeky Moravy. Ohýnek a špekáčky a pak to příjde!

V širookém okolí nenajdete krásnější a echt hanáckou vesničku jako jsou Příkazy. Hanácké skanzen je, dle našeho názoru, perlou Hané. seznámíte se s tradičním hanáckým hospodářstvím, kulturou, zvyky a obyčeji.

No a po nabytí vědomostí je osvěžení v hotelu Záložna tím nejžádanějším zpestřením čistě Hanáckého okruhu.

Už jsme Vám nastínili, že občerstvení je k dispozici i na voze? Že ne? Tak přijeďte za námi a my Vám to prakticky předvedeme.

Okruh 1